Tulevik on pilves

Niimoodi võiks eesti keelde tõlkida ingliskeelse termini “cloud computing”. Lahtiseletatult tähendab see ülemaailmset tendentsi kus teenused kolivad üha enam ja enam serveriparkidesse.

See suund saab üha hoogu juurde. Aja jooksul ühtlustuvad PC või Apple tüüpi lauaarvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid ja isegi televiisorid niivõrd et kasutaja jaoks valdav töö-, suhtlus- ja infokeskkond saab olema internetilehitseja. 

Noorem põlvkond tegelikult juba veedab aega pilves. Nende sotsiaalne suhtlus toimub Facebookis, Twitteris ja kus iganes. Neil ei tule mõttessegi Twitterit koju installeerida.

Tänaseks on see aga hakanud juba üle võlli minema – igal võimalikul moel ja viisil tarkvara tootjad püüavad peita kus asub su info tegelikult. Ja seda maksustada. Maksustada näiteks lihtsat kontoritarkvara millega saab kirju kirjutada. Järele mõtlema hakates on see absurd et selle lõbu eest tuleks maksta ütleme 5EUR kuus.

Pealkiri on kahemõtteline. See läheb pilve küll aga ka teises mõttes. Kipub käest ära kalliks kätte minema. Kuumakse muudkui sigineb.